+380671732911
+380509708077
info@grass.kiev.ua
ru uk
Facebook
YouTube
Instagram
logo_cclogo
  • Главная
  • Компания
    • О нас
    • Центр знаний
  • Продукция
    • Cпортивный газон для футбола
    • Cпортивный газон для тенниса
    • Cпортивный газон для мультиспорта
    • Газоны для ландшафта
      • Ландшафтный газон для сада
      • Ландшафтный газон для коммерческих площадей
      • Ландшафтный газон для игровой площадки
      • Ландшафтный газон для гольфа
      • Ландшафтный газон для сети/магазина DIY
  • Рекомендации
    • Выбор ФИФА
    • Футбольные покрытия рекомендованы ФИФА
  • Проекты
  • Контакты
ru uk
Мини-футбол. Футзал. Разметка. міні-футбол.

Міні-футбол (футзал, мини-футбол). Розміри і правила розмітки FIFA ігрового поля
Розміри міні-футбольних полів – площа і стандарти розмітки 

9 марта, 2021Uncategorizedadmin

Міні-футбол (футзал) – вид спорту, заснований в 20 столітті в Бразилії. Грають -2 команди, по 5 гравців. У команді один воротар і чотири польових гравці, які грають, як в обороні, так і в атаці. Тривалість гри – 2 тайми по 20 хвилин чистого часу.

Популярність міні-футболу в світі


По-перше, зараз міні-футбол є одним з найдинамічніших і найбільш швидкозростаючих видів спорту. Лідерами і законодавцями моди в футзалі, є такі країни як Бразилія, Португалія, Італія, Іспанія. Це ті країни, клуби і збірні яких вважаються кращими в світі. Футзал також дуже швидко розвивається. Насамперед, і в таких країнах як Сполучені Штати Америки, Індонезія, Китай, країнах Прибалтики та Скандинавії, Англії та багатьох інших країнах Європи. У США на сьогоднішній день цілих 25 штатів мають свою офіційну футзальну команду.

Розміри міні футбольного поля – стандарти

По-друге, залежно від призначення міні-футбольного поля змінюються і його габарити. Варіації розмірів поля для міні-футболу. Довжина – повинна бути більше 25, але не більше 42 метрів.
Ширина – від 15 до 25 метрів. Міжнародні вимоги суворіші і вимагають, що майданчик повинен бути наступних габаритів: Довжина: від 38 до 42 метрів; Ширина: від 20 до 25 метрів. Відповідно, можна зрозуміти мінімум і максимум габаритів поля. Мінімум 25 на 15, а максимум 42 на 25 метрів.

Найбільш поширеним розміром поля для міні-футболу є: 42 метра в довжину і 22 метри в ширину.

Правильна розмітка поля для міні футболу

По-третє, по всьому периметру поля повинні розташовуватися технічні зони за лініями розмітки. Поле ділиться на 2 частини середньою лінією. Яка ділиться за допомогою середньої точки між бровок на дві рівні частини. З центром в цій точці малюється коло діаметром 6 метрів. Штрафна, позначає місце, в яких воротареві можна брати м’яч в руки, ширина становить 316 сантиметрів від лінії. Відмітка для пробиття пенальті наноситься в 2 місцях – на відстані 6 і 10 метрів від лінії воріт. На 6 метрах точка для пенальті за суворі порушення у штрафному майданчику. А на 10 метрах точка для пенальті за перебір порушень в перебігу одного тайму. Кутовий сектор в міні-футболі – це одна чверть кола радіусом рівно 25 сантиметрів. Зони заміни мають розмір 80 сантиметрів, з яких 40 сантиметрів знаходяться всередині поля, а інші 40 сантиметрів зовні. Розташовуються, як правило, навпаки лави запасних. Матчі обслуговуються трьома суддями (головний суддя, його помічник і запасний суддя). А також хронометрістом, який сидячи за столом біля поля стежить за ходом чистого часу матчу.

Розміри футбольних воріт для міні-футболу

Регламент прописує наступний вимоги для воріт в міні-футболі:

Ширина (між стійками воріт) – 3 метри; Висота (від поперечини до статі) – 2 метри; Перекладина і штанги повинні мати однакову товщину і перебувати один щодо одного строго під прямим кутом. Ворота для міні футболу повинні відрізнятися за кольором від усього поля. До речі, в даному виді спорту воротар може вводити м’яч у гру тільки руками!

Важливість розмірів міні футбольного поля

Дана гра проводиться в приміщенні, на спеціально обладнаному майданчику. Поверхня майданчика досить тверда, яка найчастіше робиться з таких матеріалів  терафлекс і паркет. Форма для міні-футболу майже не відрізняється від великого . Тут ми бачимо на спортсменах все ті ж футболки, шорти, гетри та щитки. Єдина відмінність кидається в очі, коли ми опустимо погляд на ноги. Замість бутс тут на ногах у людей так звані «футзалу» – взуття, спеціально призначена для гри на жорсткому покритті. Грають в футзал футбольним м’ячем третього або четвертого розміру. Згідно з правилами FIFA саме третій розмір офіційно визнаний нормою і використовується на всіх офіційних змагання. Однак є ряд країн, де м’ячі четвертого розміру також дозволені регламентом. До поверхні для поля висуваються особливо великі вимоги – адже вона повинні бути максимально безпечною і не травмоопасной для гравців. При цьому м’яч по ній повинен пересуватися без проблем. В той час як підошви футболістів мають надійної зчеплення, не дозволяючи спортсменам падати.

 

На закінчення, за рахунок того, що м’яч менше і він менш стрибучий, а саме поле більш компактно і володіє хорошим зчепленням, у гравців є можливість проявляти свої технічні можливості набагато частіше і краще. М’яч на порядок легше взяти під контроль, ніж, наприклад, м’яч для звичайного футболу. І все це виливається в красиві і швидкі комбінації, в динамічність гри, що в свою чергу призводить уболівальників на трибуни. Якщо говорити про правила міні-футболу, то специфічними моментами є те, що заміни можна робити необмежену кількість разів. Більш того, самі заміни можна робити «на льоту», тобто для цього не обов’язково зупиняти гру. Замість звичного вкидання ауту з великого футболу руками через голову, в футзалі м’яч ставиться на лінію і вводиться в гру ногою. Також якщо команда протягом одного тайму зробила 5 фолів, то кожен наступний буде каратися 10-ти метровим пенальті, незалежно від місця скоєння цього порушення. Звичайний же пенальті б’ється з 6 метрів і призначається тільки за порушення у воротарському майданчику. Також до специфіки футзалу можна віднести такі речі як: удари носком і прийом м’яча підошвою. У міні-футболі через особливості розмірів і пристрої поля аномально високий відсоток голів зі стандартних положень, якщо порівнювати зі звичайним футболом. Зі штрафним, кутових і аутів за статистикою в середньому забивається від 40 до 50% всіх голів.

chevron_leftНазад

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Свежие записи

  • CCGrass | Автентична компанія з виробництва штучної трави
  • CCGrass | Аутентичная компания по производству искусственной травы
  • Мини-футбол (футзал, мини-футбол). Размеры и правила разметки FIFA игрового поля
  • Ландшафтний дизайн. Штучна трава для інтер’єру. CCGrass-Landscape.
  • Футбольное поле с сертификатом качества ФИФА для муниципального стадиона в Испании

logo

Для ландшафтаlogo


+38 067 173 29 11
+38 050 970 80 77

info@grass.kiev.ua

БЦ “ЧАЙКИ ПЛАЗА”
ул. Соборная 1-Б,
с. Петропавловская Борщаговка,
г. Киев, 08130. Украина

1
© 2021 All rights reserved